KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128174
*
nr 1312 8174
Jack Eichborn
(1906-1981), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 45x43 cm
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2020
kl 18:20:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/3 20:35:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jack Eichborn
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Läs mer om Jack Eichborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jack eichborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk by
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Jack Eichborn
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
Läs mer om Jack Eichborn
nr 1312 8174
Jack Eichborn
(1906-1981), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 45x43 cm
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/3 20:35:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jack Eichborn
Jack Eichborn, svensk bildkonstnär född 1906 i Manchester, död 1981.Läs mer om Jack Eichborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jack eichborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk by
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



